Benefiční galavečer Srdce pro děti

Široká veřejnost může už nyní přispívat na pomoc vážně nemocným dětem zasláním dárcovské DMS

Benefiční galavečer Srdce pro děti

se uskuteční  v neděli 28. prosince 2014 od 20.15 hod. v přímém přenosu na obrazovkách TV Prima z prostor pražské noční ZOO a Goja Music Hall.

Diváci se mohou těšit na zcela ojedinělou koncepci v režii Jiřího Adamce

Benefiční galavečer Srdce pro děti je koncipován jako zábavný vánoční večer, na kterém vystoupí přední čeští umělci: Karel Gott, Petr Kolář, Michal David, Petra Janů,  Pavel Šporcl, Hana Zagorová, Bára Basiková, Monika Absolonová, Diana Kalashova, Adam Mišík, Pavel Vítek, Felix Slováček, Jana Adamcová, Marian Vojtko s Michaelou Gemrotovou a Monika Sommerová .

Součástí celého projektu je živé call centrum, do kterého TV Prima vybrala nejoblíbenější herce, herečky, moderátory a další známé tváře, ke kterým patří: Terezie Kašparovská,Tomáš Hauptvogel, Karel Voříšek, Sandra Parmová, Roman Fojta, Monika Leová, Laďka Něrgešová, Bára Kozáková, Michal Janotka, Ondřej Sokol, Petr Vondráček, Alois Švehlík, Jana Janěková, Henrieta Hornáčková, Jiří  Štěpnička, Filip Čapka, Igor Chmela, Markéta Hrubešová, Petr Lněnička, Ladislav Hampl, Hana Gregorová, Jiří Dvořák, Martin Kraus, Miroslava Pleštilová, Ondřej Veselý, Jitka Smutná, Alice Bendová, Tomáš Materna, Lukáš Langmajer, Alžběta Vaculčiaková, Anna Fialová, Vlasta Korec, Kamila Špráchalová, Veronika Jeníková. Ti se pro slavnostní večer společně se zpěváky Karlem Gottem, Dianou Kalashovou, Monikou Absolonovou, Mariánem Vojtkem, Josefem Vágnerem, Adamem Mišíkem, Pavlem Vítkem, Janou Adamcovou stanou v přímém přenosu operátory v call centru, odkud povedou přes telefonní spojení dialogy s telefonujícími dárci finančních prostředků.

 

Galavečerem televizní diváky provede Alois Švehlík, Tereza Kostková a Tomáš Kraus

Výtěžek benefičního galavečera Srdce pro děti je přímo určen na nákup zdravotních pomůcek pro děti nemocné  mukopolysacharidózou, nemocí EB  tzv. „motýlích křídel“, dětskou mozkovou obrnou, autismem, svalovou atrofií a dystrofií, dětem s onkologickým onemocněním, kombinovaným onemocněním a cystickou fibrózou, které jsou v domácí péči svých rodičů.

Diváci se budou moci seznámit se světem vážně nemocných dětí, kterým je celý večer věnován formou osmi medailonků natočených přímo u dětí v jejich domácím prostředí. Patrony jsou: Monika Absolonová, Petr Kolář, Tomáš Kraus, Igor Chmela, Miroslav Etzler, Klára Doležalová, Petr Štěpán.

Široká veřejnost může už nyní přispívat na pomoc vážně nemocným dětem zasláním dárcovské DMS   ve tvaru DMS SRDCEPRODETI na číslo 87777 v ceně 30 korun a současně se může zapojit do dražby nádherných soch, která probíhá na Aukro.cz od 21.12. do 28.12.. Jedná se o 60cm vysoké sochy slonů a lva vyřezané ze dřeva, které svým osobitým uměním pro dobrou věc vlastnoručně vyzdobili: Dominik Hašek, Lucie Bílá, Petr Kolář, Michal David, Pavel Šporcl, Tomáš Klus a Monika Absolonová.

Dražba  bude prezentována také v rámci přímého přenosu a její výtěžek bude přičten k celkovému výtěžku.

Autorem sochy lva je řezbář František Tesař a autorem soch slonů je Radim Sibera

Partnery, díky kterým může být benefiční galavečer Srdce pro děti uskutečněn a patří jim naše poděkování, jsou společnosti: Lidl Česká republika, v.o.s. – první generální partner, Bohemia Energy, s.r.o. – druhý generální partner.

Poděkování patří také 24 společnostem, které se rozhodly připojit k podpoře benefičního galavečera a poskytnout na pomoc nemocným dětem hodnotné finanční dary.

Nejvyšší částku věnuje společnost LIDL Česká republika v.o.s., která je prvním generálním partnerem. Projekt se rozhodla navíc již počtvrté podpořit uspořádáním dvoutýdenní sbírky na pomoc dětem, do které se lidé mohli zapojit ve všech 229 prodejnách LIDL od   17. listopadu do 30. listopadu 2014. V každé prodejně byla u pokladny umístěna pokladnička, do které zákazníci mohli přispět a získat za příspěvek 30 Kč unikátní samolepku s logem projektu. Čtrnáctidenní sbírka Srdce pro děti v prodejnách Lidl vynesla přes 12,5 milionu korun. Společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů a celková suma je tak o 6 milionů vyšší než v loňském roce. Doposud společnost Lidl pomohla nemocným dětem v rámci čtyř přímých přenosů charitativního pořadu Srdce pro děti neuvěřitelnou částkou ve výši 35 500 000 Kč.

Dalších 24 společností poskytuje v letošním roce finanční dary v rozmezí od 100 000 do 3 000 000 korun.

Společnost Bohemia Energy entity s.r.o. se ujala postu druhého generálního partnerství již čtvrtým  rokem, o.p.s. Život dětem a projekt Srdce pro děti propaguje v rámci všech svých celoročních aktivit a doposud se do pomoci dětem zapojila částkou ve výši 6 000 000 Kč. V letošním roce současně uspořádala sbírku mezi svými zaměstnanci a navíc poskytla na pomoc dětem částku ve výši 51 550,- Kč.

Jedná se již o pátý ročník benefičního galavečera Srdce pro děti, který doposud pomohl stovkám vážně nemocných dětí v domácí péči svých rodičů.

Obecně prospěšná společnost Život dětem, které rozdává lásku a radost nemocným dětem po celé České republice již po dobu 13ti let k dnešnímu dni pomohlo částkou ve výši 141 311 771,- Kč.